Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Skala oszustw coraz większa. Można stracić wszystkie oszczędności

Zdjęcie aktualności Skala oszustw coraz większa. Można stracić wszystkie oszczędności

 

Oszuści nie próżnują i każdego miesiąca mają nowe pomysły, by okraść nas z oszczędności. Rok 2021 w powiecie płońskim przyniósł jeszcze większą falę różnego rodzaju, tego typu przestępstw. Tych telefonicznych jak i tych internetowych. Tylko do października odnotowano więcej prób oszust niż w całym poprzednim roku. Częstymi sposobami wyciągnięcia pieniędzy zwłaszcza od osób starszych jest sposób: „na wypadek” „na wnuczka” albo „na policjanta”. O aktywności działania nieuczciwych ludzi mówi kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Plagą stają się oszustwa internetowe. Z uwagi na bardzo wiele możliwości docierania do potencjalnych ofiar za pomocą: maili, portali społecznościowych czy czatów niebezpieczeństwo jest bardzo duże. Na jeden z przykładów, który często się powtarzał uwagę zwraca rzecznik płońskiej policji.

Dodaje też, że w takich sytuacjach absolutnie nie można klikać w przesłany link, by nie dać wciągnąć się w pułapkę oszusta. Rekordziści w ten sposób tracili od kilku do kilkunastu tys. zł.