Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Skandalistki na portretach w Ciechanowie. Nowa wystawa "Ikony" warta zobaczenia

Zdjęcie aktualności Skandalistki na portretach w Ciechanowie. Nowa wystawa

 

Wystawę portertów kobiet - legend, postrzeganych jako skandalistki, budzących kontrowersje, w które wcieliły się znane aktorki, artystki i modelki można oglądać w Ciechanowie. Wśród sportretowanych znalazły się m.in. Julia Kamińska jako Pola Negri, Olga Kalicka jako Agnieszka Osiecka czy Barbara Kurdej-Szatan jako Hanka Ordonówna. O projekcie więcej mówi Magdalena Kapuścińska ze Stowarzyszenia "Młodzi zdolni" z Ciechanowa.

 

Na przestrzeni lat "Projekt Kobiety" ("Ikony" to VI część większego projektu - przyp. red.) wysunął się na pozycje jednego z najbardziej prestiżowych projektów fotograficznych w kraju. Każdego roku - autor - Maksymilian Ławrynowicz zmienia tematykę i stylistykę wystawy, jednak zawsze przyświeca jej jeden cel – prezentacja wizerunku kobiet silnych, niezależnych, czasem niebezpiecznych czy niepokojących. Wśród jego wystaw można też obejrzeć m.in. "Kobiety zbrodniarzy" czy "Kobiety władzy".

 

- Oprócz zdjęć przedstawione są także opisy do każdej z postaci - dodaje Kapuścińska.


 


Ekskluzywną wystawę można oglądać do 22 października w hotelu Lofft w Ciechanowe, dawnym Zaciszu. Wystawę „Ikony” w Ciechanowie zorganizowali: Stowarzyszenie Młodzi Zdolni Ciechanów, Urząd Miasta Ciechanów, Fundacja Projekt Kobiety i Hotel Lofft.


Więcej o projekcie w rozmowie "Gość RP" z wizażystką Magdaleną Kapuścińską, która odpowiadała za make-up gwiazd, biorących udział w projekcie i wcielających się w znane postacie.