Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Skansen w Sierpcu ponownie otwarty

Zdjęcie aktualności Skansen w Sierpcu ponownie otwarty

Od 12 maja 2020 Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – Skansen zostało ponownie otwarte dla zwiedzających. Udostępnione zostaną ekspozycje muzealne z wyłączeniem Galerii rzeźby i chałupy z Drwał. 

- Zachęcamy do zwiedzania ekspozycji muzealnych z publikacją "Przewodnik", która będzie miłą pamiątką z pobytu w Muzeum, a także, jeśli to możliwe, do korzystania z elektronicznych form płatności lub on-line – informuje Jarosław Asztemborski z Działu Upowszechniania i Promocji Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. 

W celu ograniczenia zagrożenia zakażeniem i zgodnie z przepisami odwiedzający będą musieli przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa, zachowania odległości nie mniejszej niż 2 metry, korzystać ze środków do dezynfekcji przed wejściem do obiektów. W każdym obiekcie będzie mogła przebywać tylko jedna osoba.

Muzeum poinformowało również, że nie będzie możliwości zorganizowania zwiedzania skansenu w zorganizowanych grupach, a także wstrzymane zostaje świadczenie takich usług jak: zwiedzania z przewodnikiem i audioprzewodnikiem, organizowania inscenizacji, prezentacji, pokazów zajęć gospodarskich, rzemiosła i rękodzieła, usług edukacyjnych, organizowania imprez plenerowych, przejażdżek konnych oraz zaprzęgiem konnym.

Ratusz oraz Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu - oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu pozostają zamknięte do odwołania.