Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Słuchacze Publicznej Szkoły Policealnej w Płońsku już po egzaminach teoretycznych. W sobotę część praktyczna.

Zdjęcie aktualności Słuchacze Publicznej Szkoły Policealnej w Płońsku już po egzaminach teoretycznych. W sobotę część praktyczna.

82 słuchaczy Publicznej Szkoły Policealnej w Płońsku podeszło wczoraj (19.08) do teoretycznych egzaminów zawodowych na kierunkach Opiekun Medyczny, Asystent Stomatologiczny, Technik Sterylizacji Medycznej i Asystent Osoby Niepełnosprawnej. Po raz pierwszy testy jednokrotnego wyboru zostały przeprowadzone w formie elektronicznej.

 

Przed słuchaczami teraz egzamin praktyczny, do którego przygotowania, z powodu obowiązującej pandemii, były dość utrudnione. Mówiła nam o tym Barbara Sawczuk-Gołaszewska, dyrektor Publicznej Szkoły Policealnej w Płońsku.

 

- Do ćwiczeń i zajęć praktycznych mogliśmy powrócić od 18 maja. Właściwie do ostatnich dni pracowaliśmy bardzo sumiennie. Egzaminy praktyczne zaczynamy w sobotę (22.08). Będą to egzaminy praktyczne z egzaminatorem zewnętrznym. U nas jest oczywiście przewodniczący wyznaczony przez szkołę, jest asystent techniczny i egzaminator zewnętrzny wskazany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną – wyjaśnia dyrektor.

 

Egzaminowani, w części teoretycznej, zmierzyli się z 40 pytaniami jednokrotnego wyboru. Aby ją zaliczyć musieli uzyskać 50% poprawnych odpowiedzi.

 

- Po tym co słuchacze zdający od rana mówili to chwalą sobie. 40 pytań, czyli 40 punktów i z tego co mi mówili, to uzyskali na pewno powyżej 30 pkt., więc są bardzo zadowoleni - dodaje dyrektor.

 

Optymistyczne podejście do egzaminów potwierdzali sami słuchacze.

 

- Uważam, że egzaminy poszły nam bardzo dobrze, nie były trudne. Oczywiście wszystko dzięki naszej kadrze, dzięki naszej pani Monice, która nas bardzo dobrze do nich przygotowała - przyznała Renata Stępińska, zdająca egzamin na kierunku Asystentka Stomatologiczna.

 

Sierpniowe egzaminy teoretyczne i praktyczne dotyczą słuchaczy zdających podstawę programową 2019. Na przełomie czerwca i lipca podeszli do nich już słuchacze zdający podstawę programową 2017.