Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Sochocinianie, pochwalcie się swoimi EkoNawykami

Zdjęcie aktualności Sochocinianie, pochwalcie się swoimi EkoNawykami

Ciekawa inicjatywa czeka na mieszkańców gminy Sochocin, szczególnie tych, którym bliskie są tematy ekologii i dbania o środowisko.

 

Ruszył już rodzinny konkurs zwracający uwagę na codzienne czynności przyczyniające się do poprawy kondycji naszej planety.

 

- Wystarczy nagrać maksymalnie 5-minutowy film lub przygotować prezentację multimedialną przedstawiającą podejmowane przez członków rodziny w gospodarstwie domowym działania na rzecz ekologii - wyjaśnia Renata Krawczyk, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sochocinie – Może wykorzystujecie wodę deszczową w ogrodzie, rodzaj wykorzystywanego pieca, ogrzewania, czy to jest ogrzewanie niskoemisyjne, a może wykorzystujecie odnawialne źródła energii lub kompostownik. Podzielcie się z nami Waszymi ekonawykami, pokażcie swoje ekologiczne rozwiązania. Prace konkursową należy przesłać na adres mailowy bilbioteka@sochocin.pl – zachęca dyrektor.

 

Gminna Biblioteka Publiczna razem z Urzędem Gminy w Sochocinie są partnerami konkursu. Ekologiczna rywalizacja w gminie toczyć się będzie o atrakcyjne nagrody.

 

- Mamy cenne nagrody. Za pierwsze miejsce rower, drugie miejsce oczyszczacz powietrza, a za trzecie prasa do butelek PET i puszek – wymienia Renata Krawczyk.

 

Swoje zgłoszenia można przesyłać do 10 października a szczegóły znaleźć na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Sochocinie. Konkurs sfinansowany został przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w projekcie „Laboratorium Edukacji Lokalnej”