Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Sochocińska biblioteka zrealizuje projekt ekologiczny

Zdjęcie aktualności Sochocińska biblioteka zrealizuje projekt ekologiczny GBP w Sochocinie, LGD Przyjazne Mazowsze

Gminna Biblioteka Publiczna w Sochocinie została partnerem w projekcie ekologicznym grupy nieformalnej "Eko - Edu", która zdobyła II miejsce w konkursie na inicjatywy lokalne "LABORATORIUM EDUKACJI LOKALNEJ" realizowanym przez LGD Przyjazn Mazowsze. Projekt nosi nazwę "Myśl globalnie, działaj lokalnie! - działania proekologiczne w gminie Sochocin". 

- Zostaliśmy partnerem projektu, w którym zaplanowane są trzy warsztaty tematyczne związane z ekologią. W sierpniu będą dwa, jedno będzie z teatrem dla dzieci, drugie to tworzenie ekologicznych toreb. Od września będzie ogłoszony konkurs ekologiczny dla rodziny, dla mieszkańców gminy Sochocin. Szczegóły będą dostępnę na naszej stronie w sierpniu, łącznie z regulaminem. W skrócie mogę powiedzieć, że konkurs będzie polegał na przedstawieniu prezentacji filmowej lub dokumentacji fotograficznej pokazujacej zastosowania techniczne ekologiczne w danym gospodarstwie domowym. Chodzi o deszczówki, rodzaj pieca opałowego, segregację śmieci, fotowoltaikę, czyli takie rozwiązania ekologiczne oraz jakość i ilość zastosowania tych rozwiązań - mówi Renata Krawczyk, dyrektor sochocińskiej biblioteki.

W konkursie przewidziano cenne nagrody. Głównymi partnerami przy realizacji projektu są Gminna Biblioteka Publiczna w Sochocinie, Urząd Gminy Sochocin i LGD Przyjazne Mazowsze. Szczegóły dotyczące realizacji projektu wkrótce.