Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

SOSW w Jońcu już z nowym boiskiem. Od nowego roku szkolnego korzystać będą z niego uczniowie

Zdjęcie aktualności SOSW w Jońcu już z nowym boiskiem. Od nowego roku szkolnego korzystać będą z niego uczniowie fot. starostwo powiatowe w Płońsku

 

Blisko 60-cioro uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jońcu wraz z początkiem roku szkolnego będzie mogło korzystać z nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, które zastąpiło stary, zużyty i niebezpieczny dla zdrowia podopiecznych obiekt.

 

Wcześniej na realizację projektu udało się zebrać kilka tysięcy złotych, do tego swoją cegiełkę dołożył samorząd gminy Joniec i starostwa powiatowego, ale przede wszystkim w modernizację boiska zaangażowała się Fundacja Formica Dzieciom. Poprzednie powstało kilkadziesiąt lat temu i wymagało remontu. Prace rozpoczęły się pod koniec maja, a teraz na terenie ośrodka stoi już nowy obiekt.

 

 

Mówiła nam tuż po rozpoczęciu budowy boiska Iwona Leszczyńska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jońcu. W ramach prowadzonych przez starostwo prac na terenie placówki zaplanowana jest jeszcze wymiana ogrodzenia oraz montaż piłkochwytu.