Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Southern Rock nad Wkrą w najbliższą niedzielę. Koncerty śledzić będzie można... online

Zdjęcie aktualności Southern Rock nad Wkrą w najbliższą niedzielę. Koncerty śledzić będzie można... online fot. archiwum Southern Rock nad Wkrą

 

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku w Sochocinie zainaugurowano muzyczne spotkania nad Wkrą poświęcone muzyce southern rock. Sytuacja pandemiczna pokrzyżowała plany organizatorom drugiej edycji festiwalu, ale nie oznacza to, że sochocińskie granie zostało odwołane.

 

W najbliższą niedzielę na scenie Gminnego Ośrodka Kultury wystąpią 3 zespoły, które w swoim repertuarze prezentują muzykę łączącą jazz, blues i rock.

 

- Southern rock to muzyka, która powstała na południu Stanów Zjednoczonych. Charakteryzuje się przede wszystkim rock `n` roll`em, ale jej korzenie wywodzą się również z blues`a czy country. Znajdziemy także funky i jazz`u. Jest to muzyka bardzo otwarta. Muzycy mogą się wykazać improwizacją. Jest tutaj wielka swoboda - wyjaśnia Kryspin Kadej, dyrektor sochocińskiego GOK`u i muzyk zespołu Krys Blues Band.

 

Instytucje kultury wciąż pozostają zamknięte dla publiczności, dlatego tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się wirtualnie i to już w najbliższą niedzielę w mediach społecznościowych.

 

- Chcemy zrobić festiwal online. Druga edycja odbędzie się 22 listopada. Wystarczy wejść na facebook`owy profil Southern Rock nad Wkrą. O godzinie 20:00 rozpocznie się tam relacja na żywo z koncertów. W tym roku wystąpią 3 zespoły: Krys Blues Band jako gospodarz, gitarowy duet z Oleśnicy Patrycja i Jakub Jeżynowie, który wprowadzi nas w klimat southern rock`owy, ale akustycznie. Wystąpi także Blues Time z Warszawy pod wodzą Zbyszka Jędrzejczyka. Jest to grupa, która świetnie wykonuje standardy blues`owe, ale nie tylko - informuje Kryspin Kadej.

 

Więcej na temat festiwalu i muzyki southern rock w piątkowej audycji Gość Radia Płońsk. Początek tradycyjnie o 10:30.