Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Specjalistyczny sprzęt pomoże w transporcie do punktu szczepień

Zdjęcie aktualności Specjalistyczny sprzęt pomoże w transporcie do punktu szczepień

 

Wojewoda mazowiecki nałożył na płoński ratusz obowiązek zorganizowania transportu do najbliższego punktu szczepień przeciwko Covid-19 dla osób z niepełnosprawnością oraz posiadających I grupę inwalidzką. Przewóz osób realizowany będzie dzięki pomocy strażaków, ale stowarzyszenie Idziemy na Spacer, działające w Płońsku od blisko 5 lat, wyszło z własną inicjatywą.

 

Dysponuje ono specjalistycznym sprzętem, który ułatwi transport osób nie poruszających się o własnych siłach. Mowa tu o samochodzie z windą na wózki inwalidzkie, samym wózku oraz schodołazie.

 

- To niepozorne urządzenie pozwala nam w ciągu 5 minut przetransportować osobę nawet z 4. pietra na parter i z powrotem. Do jego obsługi potrzebni są tylko dwaj mężczyźni. Nasz apel kierujemy do wszystkich, którzy mają problem z poruszaniem się – do osób starszych i osób z niepełnosprawnościami - wyjaśnia Sławomir Jarosławski, prezes stowarzyszenia Idziemy na Spacer.

 

Aby skorzystać z darmowego transportu do najbliższego punktu szczepień w Płońsku wystarczy telefonicznie skontaktować się z jego pracownikami.

 

- Skontaktować się można z nami za pośrednictwem numerów telefonów, które u nas zawsze funkcjonują, podobnie jak przy pogotowiu zakupowym, tak i teraz przy tzw. pogotowiu szczepionkowym. Cała usługa jest gratisowa. Jak zwykle robimy to z potrzeby serca, żeby pomóc mieszkańcom naszego miasta - dodaje Sławomir Jarosławski.

 

Przypomnijmy, że stowarzyszenie Idziemy na Spacer prowadzi jednocześnie pogotowie zakupowe. Każdy mieszkaniec Płońska i okolic może przekazać pracownikom listę najpotrzebniejszych zakupów, którzy dostarczą je do domu.

 

Numer kontaktowy -> 508 222 304