Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Specjalistyczny sprzęt z serduszkiem WOŚP trafił do Fundacji Odzyskać Radość

Zdjęcie aktualności Specjalistyczny sprzęt z serduszkiem WOŚP trafił do Fundacji Odzyskać Radość fot. Fundacja Odzyskać Radość

 

Pieniądze wrzucane do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy teraz zaczynają procentować w postaci sprzętu dostarczanego do poszczególnych placówek. Działająca w Kraszewie-Czubakach Fundacja Odzyskać Radość właśnie pochwaliła się otrzymaniem urządzenia do resuscytacji noworodków i niemowlaków.

 

Sprzęt jest niezbędny do codziennego funkcjonowania – przyznaje Katarzyna Stępińska, wiceprezes fundacji.

 

 

Obecnie pod skrzydłami fundacji znajduje się 56-cioro maluchów, nad którymi rodzice nie sprawują opieki lub nie są wstanie poradzić samodzielnie z ich wielowadziem. Teraz ewentualna resuscytacja dziecka może zostać prowadzona przez pracowników ośrodka w Kraszewie-Czubakach. Wcześniej bowiem czekano na specjalistów, którzy śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego docierali z Warszawy.

 

 

Wyjaśnia Katarzyna Stępińska. Warto przypomnieć, że urządzenie do resuscytacji to nie jedyne dary, które Fundacja Odzyskać Radość otrzymała od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W styczniu 2019 roku Jurek Owsiak osobiście dostarczył karetkę, która wykorzystywana jest na potrzeby ośrodka.