Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Spektakl z M. Zimińską na Mazowszu

Zdjęcie aktualności Spektakl z M. Zimińską na Mazowszu fot. zbiory Teatru Dramatycznego w Płocku

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zaprasza na spektakl Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku „M.Zimińska” w reżyserii Karola Suszki. Mira Zimińska-Sygietyńska to ikona międzywojennego życia artystycznego. Wychowała się w płockim Teatrze Miejskim, gdzie pracowali jej rodzice. I właśnie teatr na zawsze pozostał dla niej najważniejszy. Drugą jej miłością był Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze, który założyła wspólnie ze swoim mężem – Tadeuszem Sygietyńskim. Jej prawie 100 lat życia to materiał na przedstawienie pełne pasji, namiętności i wspaniałej muzyki.

Do świata Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej zabierze nas Magdalena Tomaszewska, która dzięki roli Miry Zimińskiej znalazła się w "Subiektywnym spisie aktorów teatralnych" Jacka Sieradzkiego. Na scenie aktorce będzie towarzyszył zespół instrumentalny w składzie: Edward Bogdan pianino, Tomasz Krawczyk kontrabas, Jakub Krawczyk perkusja.

Spektakl odbędzie się w czwartek 14 października o godz. 17.00 w sali widowiskowej MOKSiR w Drobinie (remiza OSP Drobin). Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rezerwacja telefoniczna miejsc.