Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Sprawili, że las znów będzie oddychał

Zdjęcie aktualności Sprawili, że las znów będzie oddychał

 

Wspaniała spontaniczna akcja mieszkańców Skarszyna w gm. Naruszewo oraz okolicznych druhów, którzy postanowili w sobotnie przedpołudnie zadbać o okoliczne lasy. Około 30-osobowa grupa, zebrała łącznie około 100 worków z różnego rodzaju odpadami począwszy od butelek, po różnego rodzaju materiały papierowe i kończąc na odpadach wielkogabarytowych.

- Pomysł naszego spotkania jest ideą ogólnopolską. Tworzymy w internecie akcję „Bohaterowie Lasu”, gdzie zrzeszamy ludzi z całej Polski. Chcieliśmy nie tylko posprzątać okoliczne lasy, ale również niejako zmotywować albo zawstydzić tych, którzy te śmieci tu wyrzucają a jednocześnie zadbać o swoją okolicę - powiedział Wojciech Lisak organizator zbiórki śmieci w Skarszynie.

Dzielnych mieszkańców i ochotników wspierała przedstawicielka Nadleśnictwa Płońsk, podkreślające jak ważne są tego typu działania.

- Była to bardzo dobra inicjatywa, która pomaga uświadomić, jakim problemem są zanieczyszczone lasy. Myślę, że w kolejnych miesiącach, wspólnymi siłami w miarę możliwości znów uda się zrealizować podobne inictywy - dodaje podleśniczy Sylwia Wróblewska.

W najbliższych tygodniach podobna akcja ma zostać przeprowadzona również w miejscowości Żukowo.