Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Sprzątamy Wilamy czyli gmina Załuski chce być wolna od śmieci

Zdjęcie aktualności Sprzątamy Wilamy czyli gmina Załuski chce być wolna od śmieci

Mieszkańcy gminy Załuski od sobotniego poranka sprzątają zielone zakątki swojej gminy z różnych odpadów. Tylko dzisiaj do kontenerów z workami wypełnionymi śmiećmi trafiły również odpady wielkogabarytowe tj. telewizor, kanapa czy sedes. Akcja zaczęła się w miejscowości Wilamy.

- Akcja "Sprzątamy Wilamy" jest inicjatywą mojej rodziny. W poprzednim roku zaczęliśmy zbierać odpady w przydrożnych rowach i je segregować. To akcja, którą zaczęliśmy, bo mieliśmy serdecznie dość dzikich wysypisk gdyż okolica jest przepiękna. Są tu lasy, są tu łąki a tak naprawdę nie było jak wyjść na spacer, bo człowiek natykał się na większe-mniejsze kupki jakiegoś dziadostwa. Gdy zobaczyliśmy jaka jest skala problemu zgłosiliśmy się do gminy i wspólnie z wójtem ustaliliśmy, że razem z ciężkim sprzętem, koparką, kontenerami oraz grupą ponad 30 osób uprzątniemy chociaż to jedno miejsce. Okazuje się jednak, że takich miejsc w gminie jest dużo więcej – powiedział Bartosz Kurek, mieszkaniec sołectwa Wilamy w gm. Załuski znany również jako dziennikarz Polsat News.

Śmieci sprzątane były również w Karolinowie, Kamienicy i Załuskach. Akcja jak tłumaczy wójt była doskonałą okazją by świętować w ten sposób 30 – lecie samorządu terytorialnego.

- Wspólnie z pracownikami Urzędu Gminy Załuski i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Załuskach postanowiliśmy właśnie poprzez akcję sprzątania świętować 30 lat samorządu terytorialnego w Polsce. Jednocześnie chcieliśmy pokazać społeczeństwu, że w naszym wspólnym interesie powinno być dbanie o czystość i porządek. Tak by nasze drogi, place czy lasy były czyste i wolne od odpadów – dodał Kamil Koprowski, wójt gminy Załuski.

Łącznie tylko przed godz. 9:00 uzbierano blisko 200 worków z odpadami. W miejscach, które zostały uprzątnięte zamontowane będą fotopułapki oraz tablice informacyjne aby skutecznie walczyć z ludzką głupotą.