Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Sprzęt medyczny trafia do szpitali

Zdjęcie aktualności Sprzęt medyczny trafia do szpitali

Samorząd Województwa Mazowieckiego od początku trwającej epidemii dostarcza do mazowieckich szpitali sprzęt do walki i ochrony z koronawirusem. Tylko do tej pory w różnych placówkach medycznych pojawiły się m. in. respiratory, kardiomonitory czy środki ochrony osobistej.

- Jako pierwszy region w kraju uruchomiliśmy wsparcie unijne w kwocie 150 mln zł. Za te pieniądze kupiliśmy sprzęt i środki ochrony. Następnie poprosiliśmy unię o zwiększenie tego projektu do kwoty 250 mln zł, dzięki czemu możemy kontynuować zakupy związane z wyposażeniem szpitali i służby zdrowia w walce z koronawirusem, która nadal nie jest skończona - powiedziała Marta Milewska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

W sumie do tej pory do szpitali subregionu ciechanowskiego trafiło ponad 440 tys. środków ochrony osobistej o wartości blisko 3 mln zł.

- To olbrzymie kwoty i olbrzymie ilości przekazanych materiałów, choć zdajemy sobie sprawę, że potrzeby nadal są duże. Dodatkowo do szpitali trafił sprzęt, bardzo specjalistyczny w kwocie ponad 4 mln zł poprzez aparaty RTG, respiratory mobilne, wózki czy pompy infuzyjne – dodaje Marta Milewska.

Partnerami projektu subregionu, które otrzymały doposażenie jest pięć szpitali w: Ciechanowie, Żurominie, Mławie, Pułtusku i Płońsku.