Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Środki z budżetu Mazowsza dla ciechanowskiego szpitala

Zdjęcie aktualności Środki z budżetu Mazowsza dla ciechanowskiego szpitala Fot. SSW w Ciechanowie.

 

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie otrzymał 30 mln zł z budżetu Samorządu Mazowsza. Lwia część środków zostanie przeznaczona na modernizację i kompleksowe wyposażenie oddziałów szpitalnych.

- Bardzo cieszymy się, że w naszym budżecie, znalazły się tak duże środki przekazane z budżetu Mazowsza. Cześć z nich pomoże zakończyć rozpoczęte już działania w poprzednim roku. Dotyczy to chociażby modernizacji trzech oddziałów chirurgii ogólnej, neurologii oraz budowy nowego oddziału dziecięcego w starej lokalizacji. Kolejne zadania dotyczą również całego pawilonu zakaźnego - powiedział Andrzej Kamasa, dyrektor Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie.

W planach na 2021 rok jest również stworzenie nowych miejsc parkingowych przed budynkiem szpitala. Pozyskane środki pozwolą również na zakup potrzebnego sprzętu.

- Realizujemy również projekty związane z zakupem sprzętu tj. tomograf, rezonans magnetycznych czy nowy mamograf USG, który wyniesie ok. 15 mln zł - dodaje Andrzej Kamasa.

W planach jest również przeprowadzenie modernizacji poradni specjalistycznych. Za blisko 6 mln zł powstanie też ośrodek udarowy.