Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

STOP chlewni w Żelechach – petycja mieszkańców gminy Sochocin

Zdjęcie aktualności STOP chlewni w Żelechach – petycja mieszkańców gminy Sochocin

 

Problem zgłaszany był do naszej redakcji, pojawił się również na ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Sochocin. Mieszkańcy miejscowości Żelechy oraz przyległych wiosek mówią stanowcze NIE inwestycji, która miałaby powstać w ich bezpośrednim sąsiedztwie.

 

Na wniosek inwestora planującego „budowę budynku inwentarskiego do chowu 2000 sztuk tuczników wraz z niezbędną infrastrukturą” wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia. W imieniu mieszkańców głos na sesji zabrała radna Anna Giranowska.

 

 

Burmistrz Jerzy Ryziński studzi emocje mówiąc, że postępowanie jest na bardzo wczesnym etapie i złożone przez inwestora dokumenty nie oznaczają rozpoczęcia budowy obiektu, który może znacząco wpływać na środowisko.

 

 

Petycję złożoną przez mieszkańców miejscowości Żelechy i sąsiednich wiosek poparli inni radni, którzy podobne problemy zauważają np. w miejscowości Biele, gdzie podobny budynek powstał kilka lat temu. Do sprawy będziemy wracać.