Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Straż ponawia apel o regularne czyszczenie kominów. Pożary sadzy to jedna z najczęstszych przyczyn interwencji

Zdjęcie aktualności Straż ponawia apel o regularne czyszczenie kominów. Pożary sadzy to jedna z najczęstszych przyczyn interwencji

 

Sezon grzewczy już rozpoczęty, ale wciąż nie jest za późno na odpowiednie przygotowanie źródeł ogrzewania w naszych domach, a przede wszystkim przewodów kominowych.

 

Strażacy każdego roku apelują o rzetelne sprawdzenie ich drożności, ponieważ zaniedbania, często wieloletnie, mogą doprowadzić do tragedii.

 

 

Mówi st. bryg. Janusz Majewski, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku. Tylko w poprzednim sezonie grzewczym funkcjonariusze interweniowali na terenie powiatu płońskiego blisko 60 razy, natomiast od początku września tego roku do pożarów sadzy w kominie wyjeżdżali 13-krotnie. Czyszczenie przewodów kominowych to podstawa odpowiedniego przygotowania do sezonu.

 

 

Wyjaśnia Majewski. Rokrocznie w okresie grzewczym dochodzi do licznych pożarów, podtruć, zdarzają się też wypadki śmiertelne. Mimo to uregulowania dotyczące przeglądów i czyszczenia kominów są powszechnie lekceważone.