Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Strażacy biją na alarm: „Czas lepiej zabezpieczyć to miejsce”

Zdjęcie aktualności Strażacy biją na alarm: „Czas lepiej zabezpieczyć to miejsce” Za tymi zaroślami i bramą gdzie bez problemu dostać może się każdy znajdują się głębokie silosy. Straż prosi o lepsze zabezpieczenie tego terenu |

 

Teren dawnej gorzelni w Smardzewie w gm. Sochocin to miejsce nadal niebezpieczne. Pomimo iż to działka prywatna to każdy bez problemów może tam wejść. Na terenie znajdują się duże zagłębienia po dawnej oczyszczalni. Nadal dochodzi tam do sytuacji, w których działać muszą służby. Na razie na szczęście tylko w przypadku zwierząt. Ostatniego dnia października druhowie z miejscowej jednostki, brali udział w akcji ratowania psów, które wpadły do środka i nie mogły się wydostać. Wcześniej podobna sytuacja miała miejsce z bobrami. Strażacy nie mają wątpliwości, że teren musi zostać zabezpieczony, tak by nie stwarzał zagrożeń. Gmina w najbliższym czasie ma interweniować w tej sprawie.

 powiedział Kamil Wojciechowski, z urzędu Miasta i Gminy Sochocin.

Teren po byłej gorzelni pozostaje niezagospodarowany od wielu lat. Fabryka przestała tu działać jeszcze w poprzednim wieku.