Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Strażacy ochotnicy z terenu powiatu płońskiego wzięli udział w szkoleniach ratowniczych

Zdjęcie aktualności Strażacy ochotnicy z terenu powiatu płońskiego wzięli udział w szkoleniach ratowniczych fot. Andrzej Głowacki

W drugim półroczu tego roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku zorganizowała dwa szkolenia dla strażaków ochotników z terenu powiatu płońskiego. Pierwszym było podstawowe szkolenie strażaków ratowników, które trwało od sierpnia do października. O szczegółach mówi st. bryg. Janusz Majewski zastępca komendanta PSP.

W ramach tego szkolenia prowadzony był też test w komorze dymowej, gdzie strażacy musieli przejść tor przeszkód oraz podstawy z zakresu ratownictwa technicznego. Kurs ukończyło 39 strażaków z 24 jednostek OSP. Drugim kursem był kurs ratownictwa technicznego przeprowadzonych w listopadzie.

Kurs ukończyło 31 strażaków z 15 jednostek m.in. z Siedlina, Naruszewa, Latonic, Jańca czy z Radzymina. W tym roku zaplanowano jeszcze jeden kurs dla strażaków ochotników kierujących działaniami ratowniczo-gaśniczymi. Kurs rozpocznie się w najbliższy weekend.