Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Strażacy z powiatu płońskiego dowożą na szczepienia

Zdjęcie aktualności Strażacy z powiatu płońskiego dowożą na szczepienia Fot. zbiory OSP Sochocin

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku wraz z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z terenu powiatu płońskiego aktywnie włączyła się w akcję dowozu osób, które z różnych powodów np. niepełnosprawności, trudności z poruszeniem się lub innych przyczyn mają utrudniony dojazd do punktów szczepień. Do tej pory na terenie naszego powiatu zrealizowano kilka takich dowozów, w całym województwie kilkaset. 

 

Strażacy z powiatu płońskiego włączyli się w akcję dowozu osób starszych do punktów szczepień. Ich działania realizowane sa wspólnie z gminami. 

- Wygląda to w ten sposób, że w każdej gminie powołany jest koordynator, który zbiera informacje od osób, które potrzebują skorzystać z takiej pomocy. Kazda gmina i miasto posiada infolinię, na którą można dzwonić. Te numery są umieszczone na stronach internetowych każdego z urzędów miast, bądź gmin. Osoba taka zgłasza zapotrzebowanie do koordynatora gminnego, następnie koordynator informuje Państwową Straż Pożarną, w tym przypadku naszą komendę, i my dysponujemy jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, które wcześniej deklarowały chęć uczestnictwa, chęć pomocy tym osobom starszym bądź niepełnosprawnym - mówi starszy brygadier Janusz Majewski, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku.

Osoby chętne sukcesywnie zgłaszają swoje zapotrzebowanie na skorzystanie z możliwości dowozu do punktu szczepień. Na dzień dzisiejszy PSP w Płońsku zrealizowała 4 takie akcje.

Natomiast jak podaje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie na terenie województwa mazowieckiego do tej pory zrealizowano 149 transportów. Strażacy przewieźli łącznie 184 osoby.