Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Strzelcy upamiętnili poległych z powiatu płońskiego

Zdjęcie aktualności Strzelcy upamiętnili poległych z powiatu płońskiego

 

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej 1006 w Płońsku upamiętnili zmarłych, poległych i pomordowanych, którzy zginęli za wolność Ojczyzny.

 

Z uwagi na wprowadzone ograniczenia nie mogli odwiedzić cmentarzy.

 

- Odwiedzamy miejsca pamięci, zapalamy znicze w miejscach upamiętniających poległych i pomordowanych Polaków, bohaterów naszej historii. Oddajemy im w ten sposób hołd, przypominamy o tym, żeby czcić ich pamięć. To są osoby, które zmarły, zginęły za naszą wolność, za naszą niepodległość, dlatego właśnie taka inicjatywa i nasze działanie - wyjaśnia st. chor. Marek Sabalski z Jednostki Strzeleckiej 1006 w Płońsku.

 

3-osobowe sekcje zapaliły znicze w miejscach pamięci w Płońsku i okolicznych miejscowościach.

 

- Zapaliliśmy znicze przy pomniku pomordowanych na „piaskach” w Płońsku, przy pomniku Wolności przy ul. Kolejowej, a więc tam gdzie są tablice z nazwiskami bohaterów walk o wolność i niepodległość. Zapaliliśmy także znicze przy krzyżu katyńskim w Płońsku, upamiętniającym żołnierzy, oficerów, osoby z powiatu płońskiego, które zginęły w Katyniu. Byliśmy jeszcze w kilku innych miejscach w okolicznych miejscowościach. Jest to nasz znak pamięci w tym szczególnym okresie - dodaje st. chor. Marek Sabalski.

 

„Po odwołaniu zamknięcia cmentarzy strzelcy będą odwiedzać żołnierskie groby i w ten sposób uczczą pamięć bohaterów” - podaje na swoim profilu Jednostka Strzelecka.