Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Sukces Szkolnej Rady Wolontariatu działającej przy Szkole Podstawowej w Raciążu

Zdjęcie aktualności Sukces Szkolnej Rady Wolontariatu działającej przy Szkole Podstawowej w Raciążu Piknik charytatywny "Armia walecznego Kubusia" | fot. SP w Raciążu

Poznaliśmy laureatów tegorocznej XI edycji konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu. W pięciu kategoriach wyłoniono pięciu laureatów oraz ośmiu wyróżnionych. Zgłoszenia oceniane były pod kątem zaangażowania, innowacyjności, skuteczności oraz partnerstwa w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach. Laureatem w kategorii szkolne koło wolontariatu została Szkolna Rada Wolontariatu działająca w Szkole Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Raciążu.

- Tytuł laureata jest dla nas ogromnym zaskoczeniem - zaznacza  Aneta Kowalska przewodnicząca Szkolnej Rady Wolontariatu.

Działający w Radzie wolontariusze pomagają innym w akcjach zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich, takich jak „Szlachetna Paczka”, „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Robią laurki i kartki okolicznościowe, organizują kiermasze, zbierają dary na rzecz biednych i potrzebujących oraz pomagają koleżankom i kolegom w nauce. Współpracują także z wieloma organizacjami i instytucjami, między innymi z Zakładem Opiekuńczo – Leczniczym w Kraszewie Czubakach, czy Domem Samotnej Matki w Kraśniewie. 

W skład Szkolnej Rady Wolontariatu oprócz przewodniczącej rady Anety Kowalskiej, wchodzą również nauczycielki Joanna Traczyk i Ewa Kapela.