Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Sukces uczniów z Raciąża w konkursie edukacyjnym

Zdjęcie aktualności Sukces uczniów z Raciąża w konkursie edukacyjnym Fot. zbiory Szkoły Podstawowej im. St. Konarskiego w Raciążu

Po raz kolejny uczniom szkoły z Raciąża udało się osiągnąć ogromny sukces. Dzięki wytężonej pracy i zaangażowaniu zdobyli 9 miejsce i po raz drugi otrzymali tytuł laureata, a także nagrodę pieniężną i tytuł Naukowej Szkoły Ignacego dla swojej szkoły.

 

W poniedziałek wieczorem ogłoszone zostały wyniki drugiego etapu konkursu „Być jak Ignacy”, w którym udział brało koło naukowe Eko-Erka ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Raciążu. Etap ten poświęcony był ekologii i zmianom klimatu a w szczególności oszczędzaniu wody. W drugim etapie konkursu rywalizacja była znacznie trudniejsza ze względu na rosnącą liczbę uczestników.

Z informacji od organizatora wynika, że na platformie zarejestrowanych jest aż 2900 szkół, jednak nie wszystkim udało się wykonać wszystkie zadania i przystąpić do konkursu. Liczba ocenionych prac konkursowych była jednak w drugim etapie znacznie większa niż w pierwszym. Uczniowie z Raciąża na 37 500 punktów możliwych do zdobycia uzyskali ich aż 31 025 co pozwoliło na zaliczenie ich do pierwszej dziesiątki najlepszych szkół.

 

- Sukces cieszy ogromnie, tym bardziej, że udało się go powtórzyć co pokazuje, że podium w pierwszym etapie to nie był przypadek. Warto podkreślić, że tylko trzem szkołom z całej polski, w tym naszej podstawówce, udało się dwukrotnie być w pierwszej 10 - podkreśla Piotr Grabowski, jeden z opiekunów grupy Eko-Erka.

Do Koła naukowego Eko-Erka należą: Aleksandra Bucholc, Nadia Cybulska, Grzegorz Dobrosielski, Maja Klan, Maja Kuźniewska, Aleksandra Poczmańska, Jakub Wąsiewski i Nikola Widecka. Opiekunami Koła są Pani Aneta Kowalska i Pan Piotr Grabowski

Jednym z zadań było przygotowanie projektu ekologicznego związanego z oszczędzaniem wody, pokazującego, jakie działania podejmują Uczestnicy lub mają zamiar podjąć, by oszczędzać wodę. Poniżej link z realizacji tego zadania:

https://youtu.be/UOeCX2C8gVk

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!