Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Świadectwa odebrane, czas na wakacje!

Zdjęcie aktualności Świadectwa odebrane, czas na wakacje!

Kilkuset uczniów z płońskich szkół podstawowych i średnich przez cały dzień odbierało świadectwa i wyróżnienia za rok szkolny 2019/2020. W tym roku, z powodu pandemii Covid-19, nie odbyły się tłumne akademie i występy na zakończenie nauki. Emocje towarzyszyły jednak te same.

 

Zupełnie inaczej niż dotychczas przeprowadzono zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Z zachowaniem bezpiecznych odległości, w maseczkach na twarzy i rękawiczkach na dłoniach. Emocje były jednak te same, szczególnie wśród absolwentów opuszczających mury szkoły i wśród ich wychowawców.

 

- Bardzo wzruszający moment pomimo tego, że w innych warunkach niż dotychczas. W maseczkach, w rękawiczkach, w pełnym reżimie sanitarnym, ale mimo wszystko emocje i wzruszenie były - przyznała Katarzyna Stryjewska-Wasiak, wychowawca klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku – Świadectwa, które otrzymali dzisiaj uczniowie są bardzo dobre, z wysoką średnią. Myślę, że ten kto systematycznie pracował nie miał problemów z egzaminem ósmoklasisty. Pracowaliśmy zdalnie, cały czas byliśmy w kontakcie, robiliśmy testy i zadania egzaminacyjne, więc systematyczna praca na pewno się opłaciła – dodawała.

 

Uczniowie zarówno placówek podstawowych, jak i średnich od marca uczestniczyli w zdalnym nauczaniu. Jak przyznawali – miało ono wpływ na poziom zdobytej wiedzy, ale końcowe egzaminy poszły po ich myśli.

 

- Czasami było ciężko, szczególnie z przedmiotów ścisłych, bo przez internet ciężko jest wytłumaczyć pewne kwestie, ale dużo pomagały takie aplikacje jak Teams, dzięki czemu mogliśmy się „spotkać” i panie mogły nam wyjaśnić kilka zagadnień - przyznała Martyna Pajewska, absolwentka płońskiej „trójki” - Uważam, że ta przerwa jednak wpłynęła na wyniki egzaminów. Nie było takiej motywacji i więcej czasu zajmowała mi nauka zdalna, ale jakieś ogromnej różnicy nie było – dodawała.

 

Przed uczniami teraz dwumiesięczna przerwa a od września, zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji Narodowej, stacjonarne lekcje w szkołach i innych placówkach oświatowych.