Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

'Święta godne, a nie głodne' czyli kolejna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności przed nami

Zdjęcie aktualności 'Święta godne, a nie głodne' czyli kolejna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności przed nami

 

Pod hasłem “Święta godne, a nie głodne” rozpoczyna się 26. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Stacjonarna zbiórka odbędzie się w dniach 25-26 listopada w ponad 2000 sklepów największych sieci handlowych oraz mniejszych, lokalnych sklepów w ponad 500 miastach w Polsce.
Jak co roku, Banki Żywności organizują w okresie przedświątecznym zbiórkę, która ma na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. W wybranych sklepach największych sieci handlowych w całej Polsce staną specjalne kosze, do których będzie można przekazać produkty.

mówiła Dorota Jezierska, prezes Banku Żywności w Ciechanowie


Pomóc można również za pośrednictwem strony internetowej https://zbiorkazywnosci.pl/. 

 

Liczy się każdy gest.

 - Obecnie żyjemy w naprawdę ciężkich czasach. Podwyżki cen sprawiły, że w skrajnym ubóstwie znajduje się 1,6 mln Polaków, a wiele osób nierzadko większą część dochodu musi przeznaczać na żywność. Podczas nawału przedświątecznych porządków i szału zakupów nie zapominajmy o najbardziej potrzebujących, którzy nie mają możliwości spędzenia Świąt w gronie najbliższych, przy stole pełnym potraw. Pomóżmy im godnie spędzić ten czas i weźmy udział w 26. edycji Świątecznej Zbiórki Żywności. Akcję można również wspierać online, a przekazane darowizny zostaną wykorzystane na zakup jedzenia. Pamiętajmy, że liczy się każdy gest. Nawet ten najdrobniejszy może całkowicie odmienić czyjeś święta – mówi Dorota Jezierska prezeska Banku Żywności w Ciechanowie

Bank Żywności w Ciechanowie wspomaga 22 000 osób z powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, makowskiego, płońskiego, przasnyskiego, pułtuskiego i żuromińskiego. W każdym z miast, ale również mniejszych miejscowościach w ponad 60 w wybranych sklepach przy oznakowanym plakatami koszu zbiórkowym wolontariusze będą zachęcali klientów do większych zakupów i podzielenia się z potrzebującymi.
W zbiórkę są zaangażowane Banki Żywności w całym kraju oraz ponad 2000 sklepów. - Bez wsparcia tysięcy wolontariuszy i pracowników wielu sieci handlowych, skuteczne przeprowadzenie Świątecznej Zbiórki Żywności byłoby niemożliwe - dodaje Jezierska.

Akcja odbywa się przed świętami dwa razy w roku.