Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Święto w jednostce OSP Joniec. Nowy rok z nowym wozem.

Zdjęcie aktualności Święto w jednostce OSP Joniec. Nowy rok z nowym wozem.

 

Kolejny nowy wóz strażacki zawitał do powiatu płońskiego. Tym razem świętować mogli druhowie z jednostki OSP KSRG Joniec. Nie byłoby go bez olbrzymiej determinacji mieszkańców, którzy tłumnie stawili się w wyborach prezydenckich (blisko 78 %) wygrywając tzw. „Bitwę o wozy” z innymi gminami wiejskimi poniżej 20 tys. mieszkańców

- Samochód marki Volvo zawitał do naszej miejscowej jednostki. Wóz trafił do nas w wyniku wysokiej frekwencji w wyborach prezydenckich w drugiej turze. Ogromne podziękowania należą się mieszkańcom, którzy wzięli udział w wyborach. Wszyscy druhowie i cała społeczność gminy Joniec jest szczęśliwa, gdyż samochód na pewno pozwoli w poprawie bezpieczeństwa - powiedział Radiu Płońsk Marek Czerniakowski, wójt gminy Joniec.

Nowy wóz zakupiony został za 800 tys. zł. Przypomnijmy, że w lipcu gmina Joniec otrzymała promesę na zakup nowego pojazdu. By uzmysłowić wszystkim jak wiele znaczy ten samochód dla gminy Joniec dodamy tylko, że roczne wydatki inwestycyjne wynoszą tu 400 tys. zł.