Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Sytuacja epidemiczna nie ma wpływu na rekrutację do szkół i przedszkoli - informuje UM

Zdjęcie aktualności Sytuacja epidemiczna nie ma wpływu na rekrutację do szkół i przedszkoli - informuje UM

Pomimo zamknięcia szkół i przedszkoli miejskich i prowadzenia lekcji online, trwa rekrutacja do placówek na rok szkolny 2020/2021.

Sytuacja epidemiczna nie ma wpływu na haromonogram, tak więc rodzice już mogą zapisywać dzieci do wybranej placówki. Część z nich już tego dokonała, wybierając np. drogę elektroniczną, mówił nam Filip Przedpełski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

 

- Jeśli chodzi o stronę techniczną, to należy skontaktować się z wybraną szkołą, szkoły pracują i taki wniosek o przyjęcie np. do klasy pierwszej w różnych formach można złożyć. Wniosek można pobrać, wypełnić i odesłać drogą elektroniczną, ale prosimy o kontakt z każdą placówką – wyjaśnia rzecznik.

 

Na mocy uchwały Rady Miejskiej w Płońsku obowiązują obwody do poszczególnych szkół. Oznacza to, że dzieci zamieszkujące w danym obwodzie mają pierwszeństwo przyjęcia do znajdującej się w nim placówki, ale z różnych powodów rodzice mogę starać się zapisać swoje dziecko do innej szkoły. W takim przypadku dzieci te będą przyjmowane w dalszej kolejności. Jak dodaje rzecznik ratusza – sytuacja epidemiczna nie ma wpływu na prowadzoną rekrutację.

 

- Burmistrz Płońska jest zobowiązany do zapewnienia miejsca w szkole dla każdego dziecka i sytuacja epidemiczna nie ma na to żadnego wpływu. Rekrutacja i zapisy odbywają się na dotychczasowych zasadach – zapewnia Filip Przedpełski.

 

Niezbędne do naboru dokumenty można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych szkół i przedszkoli.