Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Sytuacja epidemiologiczna w płońskim szpitalu jest poważna

Zdjęcie aktualności Sytuacja epidemiologiczna w płońskim szpitalu jest poważna

 

Płoński szpital poinformował o aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Według ostatnich informacji ośmiu pacjentów jest hospitalizowanych z dodatnim wynikiem COVID - 19, w tym dwóch na respiratoroterapii. Ponadto 25 pacjentów jest hospitalizowanych z objawami klinicznymi COVID – 19.

- Z dnia na dzień obserwujemy rosnącą liczbę pacjentów zgłaszających się do SOR-u z objawami Covid-19. W chwili obecność sytuacja jest poważna i niepokojąca, ale z podobnymi problemami borykają się również sąsiednie szpitale powiatowe. Każdy pacjent, który jest u nas hospitalizowany z wynikiem dodatnim jest oczywiście konsultowany z ośrodkami II stopnia powołanymi z hospitalizacji tego typu pacjentów. Niestety przekazanie chorych jest bardzo trudne, gdyż te szpitale są zapełnione - powiedział Marcin Ozdarski, dyrektor SPZ ZOZ w Płońsku.

Oprócz pacjentów, także dziewiętnastu pracowników medycznych oraz 8 administracyjnych jest z dodatnim wynikiem badania COVID – 19. Ośmiu przebywa na kwarantannach. Również w przypadku personelu  medyczngo dyrektor płońskiego szpitala przyznał, że sytuacja jest trudna.