Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Syzyfowa praca czy troska o bezpieczeństwo?

Zdjęcie aktualności Syzyfowa praca czy troska o bezpieczeństwo?

 

Pojawiające się od czasu do czasu opady śniegu często zalegają m.in. na dachach samochodów, a to może okazać się sporym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

Skrobanie szyb i odśnieżanie auta przy ciągłych opadach i przymrozkach wydaje się być syzyfową pracą, jednak od tego zależy bezpieczeństwo nasze i innych – przypomina policja.

 

- Jazda z warstwą śniegu na dachu czy szybami pokrytymi lodem zagraża nie tylko samym kierującym i pasażerom, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Warstwa lodu na szybach ogranicza widoczność, natomiast spadający z dachu w wyniku ruchu pojazdu śnieg utrudnia jazdę kierowcom jadącym za nami - ostrzega podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

 

Zgodnie z przepisami o ruchu drogowym – pojazd ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę

 

- Używanie pojazdów w ruchu ma również zapewnić dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy jednoczesnym jej obserwowaniu - dodaje rzecznik.

 

Kierowcy, którzy nie stosują się do tych zasad muszą liczyć się z mandatem sięgającym nawet 500 zł.