Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Szczepić czy nie szczepić? Oto jest pytanie

Zdjęcie aktualności Szczepić czy nie szczepić? Oto jest pytanie

 

Szczepionka na Covid-19 wywołuje duże emocje nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Jedni uważają ją za zbawianie inni ją wyśmiewają i uważają, że może spowodować nieodwracalne skutki zdrowotne. Szczepić się czy nie szczepić? O to zapytaliśmy dzisiaj napotkanych płońszczan w sondzie Radia Płońsk 93.6 FM. Oto co nam powiedzieli.

- Ja osobiście nie będę się szczepić. Nie wierzę, że szczepionka, która pojawiła się w trakcie kilku miesięcy będzie dobrze działała. Może być nawet groźna dla zdrowia – powiedział nam Arek.

Wtóruje mu nasz kolejny rozmówca.

- Uważam, że szczepionki nie mogą być narzucane i nie są aktualnie potrzebne. Wiele osób przeszło koronawirusa bezobjawowo więc po co miało by się teraz szczepić – uważa Darek.

Niektórzy jeszcze nie podjęli ostatecznej decyzji.

- Nie podjęłam jeszcze decyzji. Na pewno nie zaszczepię się na początku. Jeśli okaże się, że szczepionka działa to również się zaszczepię – mówi Barbara.

W gronie naszych rozmówców nie brakuje również entuzjastów.

- Szczepionka jest potrzebna. Oczywiście wiele osób ma wątpliwości. Jednak historia udowadnia, że szczepienia uratowały wielu ludzi więc trzeba mieć nadzieję, że również teraz będzie podobnie - dodaje Stanisław.

- W poprzednich latach często chorowałam na różnego rodzaju przeziębienia, dlatego szczepię się choćby na grypę. Wiem, że te szczepionki mi pomagają. W przypadku koronawirusa również biorę pod uwage przyjęcie surowicy - przyznaje Bożena.

Na resztę Waszych opinii czekamy w komentarzach.