Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Szczepienia w płońskim szpitalu czas zacząć

Zdjęcie aktualności Szczepienia w płońskim szpitalu czas zacząć

 

Jutro lub pojutrze rozpoczną się pierwsze szczepienia dla lekarzy, pielęgniarek oraz personelu płońskiego szpitala przeciwko Covid-19. Chęć zaszczepienia pośród powiatowych pracowników służby zdrowia wyraziło 400 pracowników, co stanowi blisko połowę wszystkich zatrudnionych w tej branży.

- Zgodnie z decyzją Narodowego Funduszu Zdrowia, zostaliśmy wyznaczeni do szczepień jako tzw. szpital węzłowy czyli taka placówka, która ma zaszczepić personel medyczny, wewnątrz swojej struktury organizacyjnej, ale również personel z sąsiednich placówek medycznych. Na ten moment mogę potwierdzić, że chęć przyjęcia szczepienia w powiecie płońskim wyraziło 400 pracowników służby zdrowia. 270 to osoby z naszego szpitala a 130 osób pracuje przeważnie w przychodniach specjalistycznych. Jestem po rozmowie z przedstawicielem NFZ. Szczepionki są już w Polsce i lada moment przyjadą również do naszego szpitala - powiedział Marcin Ozdarski, dyrektor SPZ ZOZ w Płońsku.

W budynku szpitala wydzielona została sala, gdzie szczepienia będą realizowane. Ich ilość z każdym kolejnym dniem, może być większa z uwagi, że rośnie liczba deklaracji woli zaszczepienia się wśród medyków.