Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Szkoła częściowo ożyła. Uczniowie klas I-III wrócili do nauczania stacjonarnego

Zdjęcie aktualności Szkoła częściowo ożyła. Uczniowie klas I-III wrócili do nauczania stacjonarnego

 

Od pierwszych dni listopada ubiegłego roku szkolne korytarze świeciły pustkami, a w budynkach przebywali jedynie nauczyciele prowadzący nauczanie zdalne oraz pracownicy niepedagogiczni. Dzisiejszego poranka częściowo się to zmieniło, bowiem uczniowie klas I-III szkół podstawowych wrócili do nauczania stacjonarnego.

 

Jeszcze przed pierwszym dzwonkiem nie kryli swojego zadowolenia z powrotu do szkoły. Przede wszystkim z możliwości regularnego spotykania się z rówieśnikami.

 

 

Powrót dzieci do szkoły to także odciążenie dla rodziców, którzy podkreślali, że nauczanie zdalne nie dawało takich samych możliwości jak praca w szkole, choć znaleźli się też tacy, dla których nauka ich dzieci online była wygodniejszym rozwiązaniem.

 

 

Przyznawali spotkani przed budynkiem szkoły rodzice. Powrót dzieci z klas I-III do nauczania stacjonarnego wiązał się z wprowadzeniem wytycznych stworzonych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Mowa w nich m.in. o obowiązku zasłaniania ust i nosa, ale także zasadzie, zgodnie z którą każda klasa w trakcie przebywania w szkole nie powinna mieć możliwości kontaktowania się z pozostałymi grupami.

 

- Nasi uczniowie będą się uczyć w swoich salach. Przerwy są dostosowane do poszczególnych grup. Są wyznaczone miejsca, w które klasa wraz z wychowawcą będzie się udawała w czasie przerwy w odstępach czasowych. Są również wyznaczone, tak jak wcześniej, odrębne wejścia. Spożywanie posiłków, a jest ich wydawanych dość dużo, przygotowaliśmy z dostosowaniem się od wytycznych MeiN. Uczniowie będą codziennie jedli w swoich grupach klasowych. Oczywiście nie da się tego zorganizować w taki sposób, żeby klasy pojedynczo wchodziły do stołówki, ale są wyodrębnione rzędy, w których uczniowie będą mogli usiąść i spokojnie zjeść posiłek - wyjaśnia Teodozja Gorlewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku.

 

Od 18 stycznia do nauczania zdalnego wrócili nie tylko uczniowie klas I-III szkół podstawowych, ale także uczniowie szkół specjalnych. Rozpoczęcie nauki stacjonarnej poprzedzone było badaniem nauczycieli i innych pracowników szkół z terenu powiatu płońskiego. W ubiegłym tygodniu przebadano blisko 450 osób. Jedynie w 4 przypadkach otrzymano wynik pozytywny.