Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

"Szkoły są dobrze przygotowane do nowego roku szkolnego" - mówi Kamil Koprowski, wójt gminy Załuski

Zdjęcie aktualności Kamil Koprowski

Szkoły podstawowe z terenu gminy Załuski są dobrze przygotowane do nowego roku szkolnego. Wszelkie zasady bezpieczeństwa obowiązują w każdej placówce, każda z nich opracowała własny regulamin. Ponadto na terenie szkół przeprowadzono wiele inwestycji, które przyczynią się do poprawy funkcjonowania tych placówek. 

- W dniu dzisiejszym w czterech placówkach edukacyjnych na terenie gminy Załuski uczniowie rozpoczęli naukę w trybie tradycyjnym. Szkoły są dobrze przygotowane do rozpoczęcia zajęć pod względem zabezpieczenia epidemiologicznego. Staramy się, aby wszystkie wytyczne MEN-u, GUS-u i MZ były przestrzegane. Przede wszystkim uczulamy rodziców, że do szkoły mają zjawiać się tylko uczniowie bez objawów chorobowych. Przy wszystkich wejściach do szkół są urządzenia do dezynfekcji, termometry bezdotykowe, ograniczamy obecność osób trzecich na terenie szkoły, prosimy osoby przebywające na terenie szkoły o zachowanie dystansu społecznego - informuje Kamil Koprowski, wójt gminy Załuski. 

Każda szkoła opracowała własny regulamin, aby zapewnić bezpieczeństwo przebywającym na jej terenie uczniom. 

- Są ode mnie zalecenia dla dyrektorów, żeby zajęcia odbywały się w stałych klasach. Dyrektorzy opracowali wewnętrze regulaminy dla każdej szkoły, bo każda szkoła to jest oddzielna specyfika. Ja też po raz kolejny apeluję o dużą odpowiedzialność  rodziców, nauczycieli, bo to jest bardzo ważne, żeby w sposób bezpieczny młodzież mogła funkcjonować w placówkach oświatowych - podkreśla Kamil Koprowski. 

Funkcjonowanie placówek oświatowych to też wiele inwestycji, jak chociażby wymiana źródeł ciepła w Szkole Podstawowej w Kroczewie i w Szczytnie. Ale są też inne

- Dzisiaj otworzyliśmy również pracownię integracji sensorycznej w Szkole Podstawowej w Szczytnie. W Szkole Podstawowej w Kamienicy powstanie kort do tenisa ziemnego, oraz nowa pracownia przyrodnicza. Stale podnosimy jakość naszej bazy dydaktycznej - podkreśla Koprowski.

Na terenie wszystkich szkół gmina realizuje projekt edukacyjny "Lepszy start w przyszłość uczniów gminy Załuski". Zajęcia będą prowadzone w trybie tradycyjnym.