Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Szlachetne serca otwarte na pomoc innym

Zdjęcie aktualności Szlachetne serca otwarte na pomoc innym

 

Weekend cudów trwa od 20 lat. Teraz po raz kolejny, wiele potrzebujących rodzin lub osób otrzyma swoje paczki. W powiecie płońskim obdarowanych zostanie w 2020 r. 40 rodzin.

- Mamy nadzieję, że w miarę realnie dzięki „Szlachetnej Paczce”, uda nam się zmienić życie potrzebujących lub przynajmniej sprawić im radość. Te spojrzenie pełne wiary, które widzimy na twarzach osób, do których przyjeżdżamy są pewnie najcenniejsze. Cała nasza grupa wolontariuszy funkcjonuje jak jedna wielka rodzina nie tylko podczas samego finału, ale przed jak i po nim – powiedziała Gabriela Brzezińska, lider rejonu płońskiego.

Jedną z osób, która została obdarowana podczas tegorocznej edycji jest niepełnosprawna Anna ze Starych Wrońsk w gminie Załuski. Na co dzień mieszkająca w małym domku, który ze względu na duże problemy z poruszaniem kobiety jest dla niej całym światem. Gdy dotarli do niej ofiarodawcy nie kryła swojego wzruszenia.

- To dla mnie jeden z najpiękniejszych dni w życiu. Niech Wam Bóg błogosławi – komentowała podczas wizyty.

Ze względu na obostrzenia epidemiczne w tym roku wolontariusze mieli podwójnie trudne zadanie z zadbaniem o wszystkie szczegóły.

- Przygotowania były inne niż w poprzednich latach. Mieliśmy ograniczone możliwości czasowe. Musieliśmy działać bez spotkań bezpośrednich, co stwarzało dodatkowe problemy. Na szczęście udało się a sam finał jest piękną nagrodą, zarówno dla wolontariuszy jak i ofiarodawców oraz potrzebujących – ocenił Jacek Brzeziński, wolontariusz „Szlachetnej Paczki”.

Finał Szlachetnej Paczki potrwa zarówno dzisiaj jak i jutro. Niskie pokłony należą się dla wszystkich wolontariuszy, którzy po raz kolejny udowodniają, co znaczy bezinteresowana pomoc drugiemu człowiekowi.