Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Szpital odwołuje się od decyzji wojewody. Chodzi o zwiększenie liczby łóżek covidowych

Zdjęcie aktualności Szpital odwołuje się od decyzji wojewody. Chodzi o zwiększenie liczby łóżek covidowych fot. Urząd Miejski w Płońsku

 

Od listopada ubiegłego roku, zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku został zobowiązany do utworzenia 24 miejsc dla tzw. pacjentów covidowych. 20 z nich zlokalizowanych jest w dotychczasowym oddziale internistycznym oraz kolejne 4, z dostępem do respiratoroterapii, na OIOM-ie. Szpital dysponuje również 9-cioma miejscami obserwacyjnymi. Dyrektor Marcin Ozdarski przekazał jednak, że ta liczba jest obecnie niewystarczająca, bowiem dobowo hospitalizowanych jest nawet do 40 pacjentów covidowych. Jak już informowaliśmy w połowie miesiąca ukazała się kolejna decyzja wojewody, która zakłada zwiększenie bazy łóżkowej w Płońsku do 71, ale dyrektor Ozdarski poinformował w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej, że złożono od niej odwołanie.

 

- Jako szpital, po konsultacjach z kadrą kierowniczą poszczególnych oddziałów, odwołaliśmy się do Ministerstwa Zdrowia o uchylenie tej decyzji i abyśmy zostali zobligowani do utworzenia 30/35 miejsc w ramach oddziału chorób wewnętrznych - wyjaśniał w czasie sesji dyrektor Marcin Ozdarski.

 

Jak zapewniał – szpital powiatowy w Płońsku funkcjonuje obecnie bez ograniczeń, ale sytuacja epidemiologiczna jest bardzo dynamiczna.

 

- Szpital działa bez ograniczeń. Do wszystkich oddziałów przyjmujemy pacjentów. Wiem, że niektóre sąsiednie placówki wstrzymały operatywę planową. Na ten moment szpital w Płońsku operatywę planową wykonuje, ale co będzie jutro czy w poniedziałek nie jestem w stanie dziś z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, bowiem musimy czekać na to jak rozwinie się sytuacja epidemiczna – zapewniał Ozdarski.

 

Jak dodawał dyrektor – punkt pobrań Drive Thru, funkcjonujący na terenie szpitala nie może przyjmować zapisów na wymazy, o co wielokrotnie wnioskowali pacjenci. Okazuje się bowiem, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie przewiduje takiej możliwości.