Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Szpital Powiatowy w Sierpcu będzie szpitalem zakaźnym

Zdjęcie aktualności Szpital Powiatowy w Sierpcu będzie szpitalem zakaźnym Fot. zdjęcie podglądowe

Decyzją Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła również Szpital Powiatowy w Sierpcu zostanie przekształcony w szpital zakaźny. Oznacza to, że z dniem 4 listopada tego roku zostaje zawieszona dotychczasowa działalność szpitalnych oddziałów, a miejsca szpitalne będą dedykowane wyłącznie pacjentom z rozpoznanym zakażeniem wirusa SARS-CoV2.

 

Szpital musi zapewnić 123 łóżka covidowe, o czym informuje w komunikacie Andrzej Cześnik, starosta sierpecki.

- W okresie od 4 listopada do odwołania na terytorium Polski stanu epidemii realizację świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, zwalczaniem i rozprzestrzenianiem się Covid-19 poprzez zapewnienie w podmiocie lecznyczym 123 łóżek  dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem Sars-CoV-2, w tym 3 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia wentylacji mechanicznej oraz poprzez zapewnienie 7 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia Sars-Cov-2.

Pacjenci wymagający opieki szpitalnej, inni niż zakażeni wirusem SARS-CoV-2 będą kierowani do szpitali w Płocku, Płońsku lub Mławie , które m.in. przejmą dotychczasową działalność Szpitala w Sierpcu.  Izba Przyjęć od 4 listopada będzie dedykowana wyłącznie pacjentom z rozpoznanym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, podobnie będzie z pracownią RTG i USG.