Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Szpitalny Oddział Ratunkowy zamknięty do odwołania

Zdjęcie aktualności Szpitalny Oddział Ratunkowy zamknięty do odwołania

Dzisiaj po południu na Szpitalny Oddział Ratunkowy płońskiego szpitala pogotowie przywiozło nieprzytomnego mężczyznę, w stanie ciężkim, z gorączką i 5 promilami alkoholu we krwi.

- Mężczyznę zabrano z jednej z płońskich ulic, nie miał przy sobie dokumentów. Został mu pobrany wymaz pod kątem zakażenia koronawirusem. Jest to normalna procedura w przypadku pacjenta gorączkującego, który zgłasza się do szpitalnego oddziału ratunkowego. Lekarz dyżurny powiadomił Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Decyzją sanepidu oddział został zamknięty do odwołania. Praca SOR-u zostanie wznowiona w momencie uzyskania wyniku na obecność koronawirusa. Spodziewamy się, że to nastąpi w dniu dzisiejszym około godz. 23-24. Zapewniam, że personel zachowuje wszelkie środki ostrożności. Nie ma żadnego zagrożenia dla pacjentów przebywających aktualnie w szpitalu - informuje Marcin Ozdarski, p.o. dyrektora SPZ ZOZ w Płońsku.

Pacjent został poddany obowiązkowej izolacji. Podjęte kroki są normalnymi procedurami, które obowiązują w całym kraju na wypadek kontaktu z pacjentem gorączkujący będącym z kontaktu bądź, w stosunku do którego nie jest możliwe zebranie dokładnego wywiadu epidemiologicznego ze względu na stan zdrowia, tak jak to ma miejsce w tym przypadku. 

Szpitalny Oddział Ratunkowy wznowił swoją pracę tuż po godzinie 18:00. Czas wyłączenia oddziału został skrócony do niezbędnego minimum czyli niespełna 3 godzin. W tym okresie oddział poddano dezynfekcji.