Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Szukają mazowieckiej Lady D. i Gentlemana D. Może są wśród Was?

Zdjęcie aktualności Szukają mazowieckiej Lady D. i Gentlemana D. Może są wśród Was?

 

Już po raz trzeci Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej organizuje konkurs Mazowiecka Lady D. w którym nagrodzone zostaną kobiety z niepełnosprawnościami i te działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Konkurs Lady D. powstał, by uhonorować kobiety, których działalność i postawa mogą być wzorem do naśladowania przez innych. Kandydatki do tego tytułu to kobiety nietuzinkowe, które swoim życiem podpowiadają, skąd brać siłę w walce z przeciwnościami losu. Udowadniają również, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w osiągnięciu zamierzonych celów.Mówi dyrektor MCPS Aleksander Kornatowski.


 
Tytuł Lady D. jest skrótem angielskiego wyrażenia Lady Disabled (Dama Niepełnosprawna). Składa się z sześciu kategorii, z których pięć skierowanych jest do kobiet z niepełnosprawnościami: „Dobry start” (skierowana do wyróżniających się dziewcząt i kobiet w wieku od 15 do 26 lat działających w różnych obszarach), „Kultura i Sztuka”, „Sport”, „Życie Społeczne” (dla kobiet niepełnosprawnych działających na rzecz społeczności lokalnych i ich mieszkańców w organizacjach pozarządowych lub instytucjach), „Życie Zawodowe” (dla kobiet pracujących zawodowo, w tym na rzecz osób wykluczonych). Ostatnia kategoria – „Przyjaciółka Osób z Niepełnosprawnościami” – skierowana jest do kobiet pełnosprawnych, które podejmują działania na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.

– Dzięki poprzednim edycjom mogliśmy poznać niezwykłe kobiety, które dzięki swojej determinacji pomogły i nadal pomagają innym. Kandydatki oraz laureatki do tytułu Lady D. są doskonałym przykładem na to, że w dążeniu do celu nie ma takiej przeszkody, której nie można pokonać, a niepełnosprawność na pewno nią nie jest. Możliwości są kwestią przyjętej perspektywy - mówi marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik.

W 2022 roku ruszy pierwsza edycja konkursu Gentleman D. Męska edycja konkursu również składa się z sześciu kategorii, a jej powstanie to efekt spontanicznych propozycji podczas ostatniej gali konkursu dla kobiet.

– Niedawno miałem okazję prowadzić galę konkursu Mazowiecka Lady D., w której nagradzane są nietuzinkowe, odważne kobiety z różnymi niepełnosprawnościami. W trakcie gali, zupełnie spontanicznie rzuciłem pomysł, by taki konkurs powstał również dla mężczyzn. Znam wielu niepełnosprawnych mężczyzn, którzy przełamują wszelkie bariery czy stereotypy, więc im również należy się taki konkurs. Ekipa Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej bardzo chętnie podchwyciła ten pomysł. Wspólnie uznaliśmy, że to dobry czas, aby pokazać mężczyzn, którzy swoją osobowością i działaniem również zasłużyli na to bardzo szczególne wyróżnienie – powiedział dziennikarz Michał Figurski.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać do 28 lutego 2022 r. Przyjmowane są wyłącznie na wypełnionym formularzu konkursowym dostępnym na stronie internetowej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Wypełnione i podpisane formularze zgłoszeniowe należy dostarczyć w zaklejonej kopercie z dopiskiem: „Mazowiecka Lady D.” lub „Mazowiecki Gentleman D. 2021” osobiście lub pocztą tradycyjną do siedziby MCPS w Warszawie (ul. Grzybowska 80/82 w Warszawie).