Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Tankowali i odjeżdżali bez płacenia. Złodzieje paliwa w rękach policji

Zdjęcie aktualności Tankowali i odjeżdżali bez płacenia. Złodzieje paliwa w rękach policji fot. facebook | Stacja Paliw Ilinko

 

Płońscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę związanych z kradzieżami paliwa ze stacji paliw na terenie kilku powiatów. 36-latek i 23-latka tankowali, a następnie odjeżdżali nie płacąc. Część skradzionego paliwa nabył od nich 41-latek, mając świadomość skąd ono pochodzi. Dodatkowo, w chwili zatrzymania przy kobiecie policjanci znaleźli marihuanę i amfetaminę. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

 

Płońscy policjanci otrzymywali zgłoszenia z różnych stacji paliw mieszczących się na terenie powiatu o kradzieżach benzyny i oleju napędowego. W części spraw pojawiał się ten sam opis oraz uwieczniony za pomocą kamer monitoringu wizerunek sprawców kradzieży - młodej kobiety i mężczyzny.

 

- Kilka dni temu kryminalni ustalili miejsce gdzie prawdopodobnie ma dojść do transakcji sprzedaży kradzionego paliwa. W czasie obserwacji tego miejsca zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, odpowiadającego wyglądowi sprawcy kradzieży. Na widok policjantów mężczyzna rzucił się do ucieczki, jednak niedługo potem został zatrzymany – informuje podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

 

Okazało się, że jest to 36-letni mieszkaniec gminy Ojrzeń w powiecie ciechanowskim. Kawałek dalej, za drzewami, funkcjonariusze znaleźli ukrytego osobowego fiata, który widzieli wcześniej na nagraniach z monitoringu, a w nim 23-latkę z gminy Płońsk. W czasie sprawdzenia wnętrza pojazdu policjanci znaleźli torebkę z amfetaminą oraz marihuaną i kolejną torebkę z suszem roślinnym przy kobiecie. Zarówno mężczyzna jak i kobieta trafili do policyjnego aresztu.

 

W toku dalszych czynności kryminalni ustalili, że zatrzymani są sprawcami co najmniej kilku kradzieży paliwa z różnych stacji paliw mieszczących się na terenie powiatów płońskiego, ciechanowskiego i nowodworskiego. Do kradzieży używali różnych pojazdów osobowych montując przy nich kradzione tablice rejestracyjne.

 

 

Los zatrzymanych złodziei paliwa podzielił 41-latek z gminy Sońsk (powiat ciechanowski), który kupił zaoferowane mu 100 litrów benzyny wiedząc, że pochodzi ona z kradzieży.

 

36-latek i 23 latka usłyszeli zarzuty związane z kradzieżami paliwa za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie przedstawiony został również zarzut udzielania, a jego towarzyszce posiadania narkotyków. Oba przestępstwa zagrożone są karą do 3 lat więzienia. 41-letniemu paserowi zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi również do 5 lat więzienia.