Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Targowisko w Nowym Przybojewie gotowe na sezon truskawkowy

Zdjęcie aktualności Targowisko w Nowym Przybojewie gotowe na sezon truskawkowy fot. Miasto i Gmina Czerwińsk nad Wisłą

 

Trzecia brama wjazdowa, dodatkowa droga wyjazdowa, całkowicie utwardzony i oświetlony plac oraz zawieszenie opłaty targowej. Targowisko w Nowym Przybojewie w gminie Czerwińsk nad Wisłą przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu truskawkowego w regionie.

 

Wprawdzie pogoda nie ułatwia pracy plantatorom, to jednak jeszcze w maju ruszy handel tzw. czerwonym złotem. W szczycie sezonu na gminne targowisko dziennie wjeżdżało ponad 2,5 tys. pojazdów, dlatego remont placu był niezbędny, przyznaje burmistrz Marcin Gortat.

 

 

Modernizacja placu i dróg to nie jedyne zmiany, które w tym roku czekają handlarzy i kupujących w Nowym Przybojewie. Dodatkowo zawieszona została opłata targowa, choć cały czas obowiązywać będzie opłata wjazdowa pobierana od każdego wjeżdżającego pojazdu, bez względu na jego cel.

 

 

Wyjaśnia Marcin Gortat. Ze względu na wciąż niskie temperatury początek sezonu truskawkowego w regionie się przesuwa. Pierwsi handlarze powinni pojawić się na targowisku w okolicy 20 maja. Do tego czasu prace modernizacyjne będą zakończone – zapewnia burmistrz.