Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Tegoroczna matura inna niż wszystkie

Zdjęcie aktualności Tegoroczna matura inna niż wszystkie

W tym roku egzamin maturalny jest przeprowadzany w szczególnych warunkach. Ze względu na pandemię koronawirusa jego termin został przsunięty o miesiąc a egzaminy odbywają się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Nie ma również egzaminów ustnych. Tak jest również w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu.  Każdy, kto wchodzi na teren placówki musi mieć maseczkę ochronną na twarzy i rękawiczki jednorazowe. Uczniowie czekają w odstępach, zachowując bezpieczną odległość. Przed wejściem do sali każdy dezynfekuje ręce. W komisji egzaminacyjnej jest tylko dwóch członków. 

Szkoła jest dobrze przygotowana do przeprowadzenia egzaminów, a wszelkie zasady bezpieczeństwa są zapewnione, o czym mówił dyrektor placówki, Damian Szcześniewski. 

- Szkoła jest dobrze przygotowana, wszystkie przepisy sanitarne zostały spełnione jak widać. Mamy przy każdym wejściu dezynfekcję rąk, wszyscy są w maseczkach, odstępy są zapewnione. No i mamy małą szkołę, więc tutaj nie ma problemu, że uczniowie nam się w jakiś sposób gromadzą, także wszystko jest zapewnione pod względem bezpieczeństwa - zapewnia dyrektor Damian Szcześniewski. 

Jeśli chodzi o maturzystów, to zgodnie przyznają, że stres jest, ale są dobrze przygotowani do egzaminu, a po maturze chcą dalej kontynuować naukę na wybranych przez siebie uczelniach. 

- Delikatny stres jest, aczkolwiek nie ma tragedii. Przygotowywałem się przez cały czas indywidualnie, wcześniej miałem korepetycje ze wszystkich przedmiotów, jednak z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju taka możliwość została mi zabrana i przez dwa ostatnie miesiące przygotowywałem się sam. Zdaję podstawy z języka polskiego, matmy, język angielski oraz rozszerzoną geografię. Po maturze zamierzam wybrać się na studia na kierunku zarządzanie i marketing, nie mam jeszcze wybranej konkretnej uczelni, ale na pewno będzie to ten kierunek -  mówi Arkadiusz Dobies. 

- Oczywiście, że jest stres. Już tydzień wcześniej miałam cały czas stres. Jeśli chodzi o przygotowanie do matury, to uważam, że z polskiego na pewno. Zdaję też rozszerzenie z tego przedmiotu i myślę, że jestem dobrze przygotowana. Oprócz tego zdaję jeszcze matematykę i angielski. Po maturze zamierzam iść do wojska, dlatego ta matura też wpłynie na to, czy się dostanę, czy nie, i kim będę później - mówi Martyna Matuszewicz. 

W tym roku egzamin dojrzałości w Społecznym Liecum Ogólnokształcącym STO w Raciążu zdaje 19 maturzystów.

Wszystkim maturzystom życzymy połamania długopisów i trzymamy za nich kciuki. Powodzenia!