Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Termin realizacji obwodnicy centrum Płońska wydłużony do 30 czerwca, ale powinniśmy nią przejechać wiosną

Zdjęcie aktualności Termin realizacji obwodnicy centrum Płońska wydłużony do 30 czerwca, ale powinniśmy nią przejechać wiosną

 

Droga biegnąca wzdłuż rzeki Płocki łącząca ulicę Żołnierzy Wyklętych z Grunwaldzką i Wolności wydaje się być gotowa, jednak samochody przejadą nią dopiero na koniec czerwca.

 

Tak wynika z informacji przekazanych nam przez Urząd Miejski w Płońsku, choć ratusz będzie się starał o uzyskanie zezwolenie na korzystanie z drogi znacznie wcześniej. Wydłużenie realizacji budowy wynika ze zmian w projekcie o czym mówi Filip Przedpełski, rzecznik urzędu miejskiego.

 

- Zaistniała konieczność wydłużenia terminu realizacji zadania dotyczącego budowy obwodnicy centralnej formalnie do 30 czerwca. Wynika ona z konieczności połączenia fragmentu odcinka chodnika i schodków skarpowych wykonywanych w ramach tego zadania z kładką i ścieżką rowerową wykonywanymi w ramach innego przez Zarząd Dróg i Mostów. Z tego powodu trzeba wprowadzić pewne zmiany w projekcie, żeby nie demontować dopiero co wybudowanych schodków – informuje Filip Przedpełski.

 

Realizacja zadania, a więc budowy obwodnicy centrum miasta, została wydłużona formalnie do 30 czerwca, ale jak zapewnia płoński ratusz – samochody powinny przejechać nią znacznie wcześniej.

 

- Będziemy się starali o uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obwodnicy wcześniej, być może już wiosną, po wykonaniu niezbędnych prac, a także po wykonaniu poziomego oznakowania drogi. Jak powszechnie wiadomo nie maluje się pasów na jezdniach zimą, kiedy panują niskie temperatury - wyjaśnia Filip Przedpełski.

 

Prace nad budową obwodnicy centrum Płońska rozpoczęły się na początku września 2019 roku. Całkowita wartość zadania, które obejmuje nie tylko stworzenie drogi wzdłuż Płonki, ale także m.in. budowę obwodnicy zachodniej łączącej ulicę Płocką ze Szkolną i Młodzieżową, to ponad 65 mln zł.