Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Termomodernizacja i nowy system grzewczy w szkole w Szczytnie

Zdjęcie aktualności Termomodernizacja i nowy system grzewczy w szkole w Szczytnie

Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Szczytnie gm. Załuski podpisana została umowa dotycząca realizacji zadania: "Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w Gminie Załuski poprzez wymianę urządzeń grzewczych - etap 2. Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza". Placówka oświatowa w Szczytnie przejdzie termomodernizację budynku wraz z wymianą systemu grzewczego.

- To inwestycja w przyszłość, długo wyczekiwana przez mieszkańców Szczytna i okolic a także całej społeczności szkolnej w tej miejscowości. Gmina Załuski otrzymała dofinansowanie na realizację tego zadania. Mam nadzieję, że od nowego roku nasze dzieci będą mogły uczęszczać do szkoły w komfortowych warunkach - powiedział Kamil Koprowski, wójt gminy Załuski.

Zadanie obejmuje modernizację systemu grzewczego i źródła ciepła polegającą na montażu zbiornika na gaz płynny, wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej, demontażu istniejących kotłów węglowych oraz wykonaniu nowej kotłowni gazowej zasilanej dwoma kotłami o mocy 90 kW oraz na montażu głowic zaworów termostatycznych. Powstanie również nowa instalacja elektryczna i fotowoltaiczna.