Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

To będzie trudny rok. Uczniowie wrócili do szkół po długiej przerwie

Zdjęcie aktualności To będzie trudny rok. Uczniowie wrócili do szkół po długiej przerwie

Dzisiejszy dzień po długiej przerwie od szkolnych murów był wyjątkowy nie tylko dla uczniów szkół podstawowych czy ponadpodstawowych, ale również dyrektorów tych placówek. Wprowadzone restrykcje nakładają na nich nowe wytyczne, związane z epidemią koronawirusa i zagrożeń z tym związanych.

- To ważny dzień przede wszystkim dla uczniów m.in. tych, którzy zaczynają naukę w nowej szkole. Po dłuższej przerwie rozpoczynamy nauczanie stacjonarne. Mogę powiedzieć, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele mogą czuć się bezpiecznie, gdyż przestrzegamy reżimu sanitarnego. Podczas dzisiejszego rozpoczęcia roku szkolnego uroczystość odbyła się bez zaproszonych gości, tylko z obecnością klas pierwszych. Pozostali uczniowie w innych godzinach, spotkali się z nauczycielami w klasach – powiedziała Ewa Głuchowska, dyrektor ZS 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku.

Dla Ewy Głuchowskiej, która w trakcie wakacji wygrała konkurs na dyrektora ZS 1 dzisiejszy nowy początek roku szkolnego wyjątkowy był również z innego powodu.

- Właśnie dzisiaj mija 21 lat pracy i rozpoczynam kolejny zawodowy rozdział w moim życiu. Oświata się zmienia podobnie jak i otaczający nas świat. Przed nami wiele wyzwań związanych z podwójnym rocznikiem czy tworzeniem zmian podstaw programowych – dodała dyrektor.

Wtorek 1 września był też pierwszym dniem w nowej pracy dla Bożeny Dzitowskiej, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku.