Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Trwa akcja odśnieżania na ulicach Raciąża

Zdjęcie aktualności Trwa akcja odśnieżania  na ulicach Raciąża Fot. Urząd Miejski w Raciążu

 

Intensywne opady śniegu towarzyszą nam od kilku dni. Miasta i gminy na terenie powiatu walczą z atakiem zimy, tak jest również w Raciążu, gdzie odśnieżaniem zajmują się pracownicy PGKiM-u.

Miasto odśnieżane jest każdego dnia od wczesnych godzin porannych do późnych godzin nocnych, w zależności od tego jakie warunki pogodowe panują, zapewnia burmistrz Raciąża. Są jednak problemy z pozyskaniem soli do sypania ulic, a zapasy powoli się kończą.

- Do tej pory wysypaliśmy już na ulicy około 70 ton mieszanki soli i piasku, następują już niestety problemy z zaopatrzeniem, bo chociażby kopalnia w Kłodawie odmawia teraz dostarczania soli. Dopiero za jakiś czas, może pod koniec tygodnia, dlatego, że ma do obsługi większe podmioty, stąd nietety pojawiają się tutaj problemy - wyjaśnia Mariusz Godlewski, burmistrz Raciąża.

Do odśnieżania miasta wykorzystywana jest również koparka oraz nowo zakupiony traktor z turem i solarką. Jak zapewnia burmistrz wszystkie siły i sprzęt zostały zmobilizowane do wytężonej pracy, a śnieg usuwany jest systematycznie.

- Prosiłbym mieszkańców o to, żeby parkować po jednej stronie ulicy, żeby ten pług mógł lepiej odśnieżyć, bo niestety jeżeli stoją samochody to nie może tego zrobić. Druga prośba to, żeby pamiętać o chodnikach, które są przy posesjach, żeby je odśnieżać - apeluje Mariusz Godlewski.

Aktualnie sytuacja wydaje się być opanowana, jednak jeśli opady wciąż się utrzymają miasto rozważa wywóz śniegu poza jego obrzeża.