Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Trwa XXVII Malarsko-Rzeźbiarski Plener Sierpc 2020

Zdjęcie aktualności  Trwa XXVII Malarsko-Rzeźbiarski Plener Sierpc 2020 CKiSz w Sierpcu

Do piątku 24 lipca potrwa XXVII Malarsko-Rzeźbiarski Plener Sierpc 2020 zorganizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Siercu. W plenerze bierze udział 13 lokalnych artystów - malarzy i rzeźbiarzy. Powstałe podczas pleneru prace zostaną zaprezentowane jesienią na wernisażu poplenerowym.

- Zawsze mieliśmy plener ogólnopolski, czyli przyjeżdżali artyści z całej Polski i byli też miejscowi. W tym roku ze względu na to, że kontynuujemy ten plener, to już jest 27, mamy tylko artystów miejscowych, ze względu na sytuację pandemiczną. Nie ma tych stacjonarnych uczestników tylko są artyści z miasta Sierpca. W tym roku mamy 13 uczestników, z tym, że komisarz pleneru, którego rolę pełnię, jest zarówno uczestnikiem, jak i prowadzącym plener - mówi Agnieszka Janiszewska, komisarz pleneru.

Artyści pracują w obrębie terenu miasta oraz w jego okolicy skupiając się na ukazaniu historii miasta Sierpca w formie artystycznej. 

- Pracujemy codziennie w innym miejscu. Jeżeli chodzi o malarstwo to wczoraj byliśmy na Jeziórkach, dzisiaj jesteśmy przy Farze, tutaj przy kościele, jutro mamy plany, żeby pojechać do Muzeum Wsi Mazowieckiej, czyli na Skansen, a w czwartek musimy być troszeczkę bardziej stacjonarnie, więc też będziemy w mieście. Ogólnie cały czas działamy, tworzymy w przestrzeni miejskiej i w okolicach. Zapisujemy w formie artystycznej historię miasta Sierpca - wyjaśnia Agnieszka Janiszewska. 

Podsumowanie pleneru zaplanowane jest na piątek. Natomiast wernisaż poplenerowy zaplanowany jest na jesień.

- Wernisaż poplenerowy będziemy mieli jesienią, przybliżony termin to wrzesień-październik, ze względu na to, że na tą chwilę mamy jeszcze Centrum Kultury zamknięte, jako budynek, i chcielibyśmy większą liczbę odbiorców zaprosić na ten wernisaż. Chcemy to zrobić uroczyście, dlatego w piątek będzie tylko podsumowanie pleneru a taki wernisaż dla szerszego odbiorcy planujemy jesienią u nas w Centrum Kultury w Sierpcu - podkreśla Janiszewska. 

Plener został oficjalnie otwarty w piątek 17 lipca w Ośrodku Wypoczynkowym w Bledzewie k. Sierpca.