Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Uciążliwy objazd daje się we znaki mieszkańcom. To już ostatnie tygodnie prac na nowej obwodnicy

Zdjęcie aktualności Uciążliwy objazd daje się we znaki mieszkańcom. To już ostatnie tygodnie prac na nowej obwodnicy

 

Zgodnie z zapowiedziami wykonawcy prace na obwodnicy zachodniej Płońska powinny zakończyć się we wrześniu, ale to właśnie ostatni etap robót najbardziej daje o sobie znać mieszkańcom domów przyległych do nowej trasy.

 

Z apelem do kierowców, drogowców, ale także władz miasta zwróciła się do nas jedna z mieszkanek ul. Krokusowej. To jedna z uliczek osiedlowych, przez którą na czas budowy ronda na ul. Szkolnej puszczono cały ruch. Trwa to już kilka tygodni i jak czytamy - „mamy problem z wyjściem z posesji, nie wspominając o wyjeździe”. Mieszkanka osiedla apeluje do kierowców o zmniejszenie prędkości na wąskich dróżkach. Jak relacjonuje - „były już stłuczki, zniszczenia płotu, o nawierzchni nie wspominając”. Płoński Zarząd Dróg i Mostów, a więc wykonawca prac jedynie prosi o cierpliwość, bo prace zmierzają ku końcowi.

 

 

Wyjaśnia Janusz Chłopik, prezes Zarządu Dróg i Mostów w Płońsku. Przypomnijmy, że cały projekt, w ramach którego wykonywana jest obwodnica zachodnia, pochłonie około 65 mln zł. Inwestycja obejmuje nie tylko budowę 2-kilometrowego odcinka ul. Jana Pawła II, ale również mostu na rzece Płonce, sieci ścieżek rowerowych, zakup autobusów miejskich, systemu do ich obsługi oraz wiat przystankowych, a także obwodnicę wewnętrzną przebiegającą wzdłuż osiedla wedlowskiego.