Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Uciekał ze skradzionym skuterem wodnym, policja była szybsza

Zdjęcie aktualności Uciekał ze skradzionym skuterem wodnym, policja była szybsza Policjanci odzyskali wart kilkadziesiąt tysięcy złotych sprzęt wodny | Pixabay

 

Policjanci z Nowego Dworu otrzymali zgłoszenie w sprawie kradzieży wodnego skutera. Natychmiast udali się we wskazany rejon, gdzie podjęli nocne poszukiwania. Na terenie gminy Zakroczym zauważyli toyotę z przyczepką na której był skuter.

Na widok radiowozu kierujący pojazdem podjął ucieczkę. Mundurowi ruszyli za nim. W pewnym momencie mężczyzna zatrzymał auto i dalej konynuował ucieczkę pieszo. Policjanci byli jednak od niego dużo sprawniejsi i szybsi. Po przebiegnięciu kilkuset metrów dogonili i zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 41-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w komendzie policji. Nowodworscy patrolowcy odzyskali też skradzione mienie o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – informuje Joanna Wielocha z KPP w Nowym Dworze.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez policjantów wydziału dochodzeniowo- śledczego, mężczyźnie został przedstawiony zarzut kradzieży. Nowodworska prokuratura zastosowała wobec 41-latka dozór policyjny. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.