Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Udało się wyłonić wykonawcę robót przebudowy zabytkowego młyna przy ul. Nadrzecznej w Ciechanowie

Zdjęcie aktualności Udało się wyłonić wykonawcę robót przebudowy zabytkowego młyna przy ul. Nadrzecznej w Ciechanowie

 

Zaniedbane i niewykorzsytane miejsce na mapie Ciechanowa dostanie drugie życie. W obiekcie ma powstać m.in. restauracja z tarasem zewnętrznym, pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna oraz miejsca dla startupów. Projekt zakłada też rozbiórkę budynków gospodarczych i garażowych w celu utworzenia 37 miejsc postojowych z drogą dojazdową, placu zabaw oraz alejek spacerowych. Zagospodarowanie terenu zakłada również wykonanie strefy relaksu nad rzeką z leżakami i siedziskami obitymi drewnem oraz nasadzeń roślin ozdobnych.mówił prezydent Ciechanowa, Krzysztof Kosiński. Rewitalizacja istniejącego młyna zostanie przeprowadzona zgodnie z zaleceniami konserwatora. Przed wojną młyn skupował i mielił żyto oraz pszenicę. Po wojnie, około 1949 r. został opuszczony. W latach 80 i 90 XX wieku, wznowiono jego działalność, lecz na krótko i znów został zamknięty, tym razem na stałe.

W ramach drugiego przetargu na przebudowę i rozbudowę budynku po młynie przy ul. Nadrzecznej wpłynęło sześć ofert. Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na to zadanie został unieważniony, ponieważ nie wpłynęła wówczas żadna oferta. Na realizację zadania miasto otrzymało 4 mln zł dofinansowania z budżetu Mazowsza. Młyn w nowej odsłonie miałby zostać oddany do użytku do końca 2023 roku.
Dodajmy, że miastu udało się już odnowić wieżę ciśnień, Kamienicę Pianki i Krzywą Halę. Trwają także prace w budynku na ul. Fabrycznej.