Masz temat? Zadzwoń!!! 518 236 986

Uderzył w płot mając ponad 2 promile

Zdjęcie aktualności Uderzył w płot mając ponad 2 promile

 

Wczoraj przed godz. 13:00 płońscy policjanci zostali powiadomieni o uszkodzeniu ogrodzenia jednej z posesji przy ul. Letniej w Płońsku przez kierowcę samochodu osobowego, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Mężczyzna po uderzeniu w płot, nic sobie z tego nie robiąc po prostu odjechał. Dyżurny od razu powiadomił wszystkie patrole o nissanie, który miał się poruszać w kierunku centrum miasta.

- Kilkanaście minut później wskazane auto funkcjonariusze zauważyli na ul. Wojska Polskiego pod jednym ze sklepów. Niemalże w tym samym czasie wpłynęło zgłoszenie, że kierowca, który prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu, próbuje odjechać spod sklepu uszkodzonym autem – informuje Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Za kierownicą nissana policjanci zastali 40-letniego płońszczanina. Badanie na trzeźwość wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za kierowanie samochodem będąc w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz utrata prawa jazdy na okres od roku do 10 lat. Odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.